Ali Rıza Gürcan Caddesi. Metropol Center, Kat:1 D:3-4 Merter, 34173 Güngören/İstanbul

info@empatik.com
+90 212 216 46 46
Site Haritası
 • ANASAYFA
 • KURUMSAL
 • HRM
 • HİZMETLER
 • PROJELER
 • İASYS
 • REFERANSLAR
 • İLETİŞİM
 • İlan&Başvuru Yönetimi

  İlan&Başvuru Yönetimi

  İnsan kaynakları portalinde kurumların açık pozisyonlarına ait ilanlar bu kısmında oluşturulabilir. Burada ilanla ilgili “referans kodu” oluşturulabilir, açık pozisyon ile ilgili “ilan dili, aranan kişi sayısı, nitelikler, iş tanımı” gibi istenilen bütün ayrıntılar yazılabilir. Adaylar referans kodunu bildikleri bir ilana, ilan arama sayfasından ulaşabilirler.

  “Yayın durumu,” ile ilanın aktif ya da pasif olarak yayınlanmasını belirler. Yayınlanacak ilan, daha önce verilmiş olan bir ilana benzer ise, “önceki ilanı kopyalayarak”  ve üzerinde küçük değişikliklerle yeni ilan daha hızlı bir şekilde oluşturabilir. Aynı şekilde eski bir ilan da kopyalanıp yayınlanabilir.

  İlan Yönetimi
  Eğer ilan danışmanlık yapılan bir kuruma aitse, ilan sahibi kurum adı önceden oluşturulmuş listeden seçilebilir. Kurum içinde hizmet verilen departmanların ya da hizmet verilen diğer kurumların listesi önceden “alt birim ekle” özelliği ile tanımlanabilir.

  Hizmet verilen alt birimler zamanla departman ve kurum adları olarak bu listeye eklenebilir. Böylece, açık pozisyonlar bir alt birimle ilişkilendirebilir, özgeçmiş ve başvurular ilgili kişilere yönlendirilebilir ve bu kişilerin adaylar üzerindeki değerlendirmeleri daha sistematik bir şekilde saklanabilir.

  Başvuru Yönetimi
  İlan oluşturduktan sonra yapılan başvurular yönetilmeye başlanabilir. İlan oluşturulurken “başvuru habercisi oluştur” özelliğiyle ilan aktif olduktan sonra başvurular, toplu bir şekilde günde bir kez kullanıcının e-posta adresine gönderilir.

  Aktifleşen ilana “gelen başvurular” ana sayfada haber verilir. Buradan ya da “Aday Değerlendirme/Başvurular” kısmından yayınlanan bütün ilanlar ve ya ilgili ilana yapılan bütün başvurular takip edilebilir. 

  Başvurulara ait bilgilerin görüntülendiği sayfada “özgeçmiş incelemesi“ kolaylıkla yapılabilir. Özgeçmişi incelenen adayları gruplandırmak ve sonrasında aynı adaylara daha kolay ulaşmak için “filtreleme” özelliği kullanılabilir. 

  Toplu İşlemler
  Listelenen özgeçmişler sayfasında seçilen adaylar için toplu işlemler “mektup gönderme, başvuru durumlarını değiştirme, görüntüleme, yönlendirme” yapılabilir. Yine aynı bölümden “adaya gönderilen mektuplar, alınan notlar, başvuru durumu ve tarihi” gibi bilgilerin edinilmesi mümkündür. Böylece insan kaynakları portali bütüncül bir takip sistemini rahatlıkla kullanmayı beraberinde getirmektedir.

  Empatik.com’un sunduğu “İlan ve Başvuru Yönetimi”  kullanıcıların fazladan kâğıt, zaman ve emek harcamadan adaylarını takip edilebileceği özel tasarlanmış bir menüdür.

  Empatik, Türkiye İş Kurumu'nun 03.07.2005 tarih ve 37 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.