Ali Rıza Gürcan Caddesi. Metropol Center, Kat:1 D:3-4 Merter, 34173 Güngören/İstanbul

info@empatik.com
+90 212 216 46 46
Site Haritası
 • ANASAYFA
 • KURUMSAL
 • HRM
 • HİZMETLER
 • PROJELER
 • İASYS
 • REFERANSLAR
 • İLETİŞİM
 • Toplu İşe Alım Danışmanlğı

  Empatik İnsan Kaynakları "toplu işe alım" taleplerini tecrübesi ve dijital alt yapısıyla karşılamaktadır. Projeye özel oluşturulan ekip ve kariyer portali ile işe alımlar, tek bir elden yönetilen bir çalışma bütünlüğü sağlamaktadır.

   Öncelikle kurumların genel beklentilerini tespit ederek toplu işe alım süreçlerini desteklemektedir. Bu beklentiler temel olarak şu şekilde sıralanabilir;

   

  Empatik İnsan Kaynakları’nın Toplu İşe Alım Sürecine Kattığı Değerler

  Empatik İnsan Kaynakları kurumların genel anlamda yürüttüğü seçme değerlendirme ve işe yerleştirme süreçlerini, toplu işe alım yönetiminde kendine özgü kolaylaştırıcı özelliklerle yönetmektedir. Bu özellikler  bilişimle desteklenmekte ve aşağıda sıralandığı gibi kurumlara her anlamda kolaylık sağlamaktadır.

  Sistemde Kullanılan Yazılımlar

   

  1) Online Randevu Modülü

  Mülakat için çağrılacak adayların, belirlenen gün ve saat dilimleri içerisinden kendilerine en uygun zamanı belirleyebilmelerine imkân sağlamak amacı ile geliştirilmiştir. Uygulama; 

  2) Ön Kayıt/Kabul Modülü

  Adayın ön kaydı ve beyanlarının doğruluğunu teyit için kullanılmaktadır. “Görevli Kartı” kullanılarak uygulama başlatılabilir. Kartın tanınması halinde, ismi ile karşılanan görevlinin, bir üst güvenlik seviyesi için şifresini girmesi istenir. Şifrenin de kabulü ile uygulama açılır.

   

  Aday numarası girildiğinde evrak kontrolü için ihtiyaç duyulan bilgilerine ulaşılır. Evraklarında farklı bilgiler tespit edilen adayların beyan ettikleri bilgiler düzeltilebilir. Bilgilerin düzeltilmesi halinde adayın beyanı da saklanmaktadır. Evrak kontrolü sırasında görevli isterse özel notlar girebilir. Kontrolü tamamlayan görevli adayın beyanlarını onaylar. Onay sonrasında, adayın başvuru kriterlerini sağlamaya devam edip etmediği sistem tarafından bir kez daha kontrol edilir. Adayın kaydına kontrol görevlisi ve kontrol zamanı bilgileri eklenir.

  Belge kontrolü aşamasında adayın güncel resmi çekilerek kaydına eklenebilmektedir. 

  Son olarak adayın tüm süreç boyunca kullanacağı aday kartı hazırlanarak adaya verilir. Aday kartı sonraki tüm aşamalarda adayı sisteme tanıtacaktır.

  3) Sınav Modülü

  Psikoteknik testleri ve İngilizce seviye belirleme testini içeren uygulamadır. Aday, sınav boyunca açıklama ve yönlendirmelerle tamamen bilgisayar tarafından yönlendirilir. Özel durumlarda ya da sorun çıkması halinde sınav görevlisi müdahale etmektedir.

   

  Testler, belirlenen profilin gerektirdiği kişilik özelliklerini ve İngilizce düzeyini ölçmektedir. Aday sınav salonuna girip boş bir bilgisayara kartını okuttuğunda ismi ile karşılanır, alacağı testleri ilgili açıklamalar, yazılı/sesli (kulaklık ile) olarak kendisine yapılır, hazır olduğunda testi başlatır. Testlerin tamamı sürelidir. Zamanı etkin yönetebilmesine yardımcı olacak uyarı ve bildirimler yapılmaktadır.

   

  Testlerin bazılarında geriye dönülmesine izin verilmez iken, bazılarında zamanını artıran aday geriye dönerek eksik bıraktığı soruları cevaplayabilir ya da cevaplarını kontrol edebilir. Ekranlar, bilgisayar kullanma alışkanlığı olmayan adayların bile zorlanmayacağı şekilde tasarlanmıştır. Sınavını tamamlayan adayın, kurum tarafından belirlenen yöntem ile hesaplanan başarı puanı, henüz kapıdan çıkmadan kaydına eklenmiş olmaktadır.

  4) Mülakat Modülü

  Birebir ve grup mülakatlarında kullanılan uygulama, görevli mülakat uzmanının kartını okutması ve şifresini girmesi ile başlatılır. 

   

  Mülakata alınan aday ya da adayların kartlarını bilgisayara okutmaları istenir. Mülakat uzmanı adayı/adayları resimli bilgilerini ekranda görerek ismi ile selamlar. Hazır olduğunda mülakatı başlatır. Kurum tarafından belirlenen mülakat kriterleri ve puanlama skalasını içeren mülakat formu her aday için ekranda oluşturulmuştur. Mülakat uzmanı formu kullanarak belirlenen süre içerisinde mülakat değerlendirmelerini doğrudan aday kaydına ekler. 

   

  Mülakatın tamamlanması ile birlikte, kurum tarafından önceden belirlenen yöntem kullanılarak, adayın mülakat puanları sistem tarafından anlık olarak üretilerek kaydına eklenir. 

   

  Bugüne kadar 20.000’e yakın adaya, bu modül kullanılarak birebir ya da grup mülakatları yapılmış ve değerlendirilmiştir.

   

  5) Sonuçların Duyurulması ve Raporlama

  Adaylar, sürecin sonunda portala girerek sonucu öğrenebilirler. Adaylara, değerlendirme sonucuna uygun olarak kurum tarafından belirlenen açıklamalar buradan yapılmaktadır. Sağlık muayenesi, oryantasyon eğitimleri gibi pozisyona özel uygulamalar yapılacaksa bununla ilgili yönlendirmeler buradan yapılmaktadır.

   

  Sürece ilişkin birçok hazır rapor portaldan alınabilmektedir. Kayıtlar üzerinde çeşitli kriterlere göre filtreleme yapılabilmekte ve oluşturulan listeler standart dosya formatlarında (.xls, .pdf vs) alınabilmekte ya da elektronik posta adresine iletilebilmektedir.

   

  Başvuru sahibi tüm adayların durumu anlık olarak izlenebilmekte ve değerlendirme sonuçları özet ya da detay olarak görüntülenebilmektedir. Kayıtların tamamına manuel müdahale, özel yetki çerçevesinde mümkündür. Tüm manuel süreçleri ortadan kaldıracak şekilde tasarlanan sisteme, özel durumlarda yapılması gerekecek müdahaleler bu yolla mümkün olabilmektedir.

   

  Toplu İşe Alımda İlan ve Başvuru Yönetimi

  Empatik İnsan kaynakları toplu işe alımın ilk adımı olan ilan ve başvuru yönetiminde;

  Toplu İşe Alımda İşe Alma Süreci

  Empatik İnsan Kaynakları’nın geliştirmiş olduğu portal üzerinden işe alma süreci temel olarak aşağıdaki özelliklerle kolayca yönetilebilmektedir.

   

  Toplu İşe Alımda İşe Başlatma ve Sonrası

  Adayların işe başlamalarından sonra gelişen süreçte;

  Empatik, Türkiye İş Kurumu'nun 03.07.2005 tarih ve 37 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.