Hakkımızda

İletişim

Empatik Kimdir?

Empatik, 30 yıllık bilişim birikiminin son 13 yılında istihdama odaklanmış bir danışmanlık firmasıdır.  İŞKUR Özel İstihdam Bürosu da olan firmamızda, işe alım süreç geliştirme, seçme yerleştirme gibi danışmanlık hizmetlerinin yanında, bireysel ve kurumsal gelişimi destekleyen sosyal sorumluluk projeleri de düzenlenmektedir.

Aynı zamanda, yoğun toplu işe alım süreçlerine sahip kurumlara profesyonel çözümler sunmaktadır.

Exedra portal çözümümüz sürekli artan sayıda belediyeler ile Türk Telekom, Türksat, Kuveyttürk, Socar Enerji gibi Türkiye ve Dünya’nın önemli şirketlerinde aktif olarak kullanılmaktadır. Kullanıcı geribildirimleri ve yeni ihtiyaçlara göre Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparktaki yazılım ekibimiz tarafından özelleştirilip, sürekli güncel tutulan Exedra sistemi, yoğun bir test ve kullanım sürecinden geçerek kendini ispatlamıştır.

Ayrıca bireysel ve kurumsal üyelere hizmet verdiği hrpeak.com markası ile genel istihdam portal işletmeciliği de yapmaktadır. Portal çözümümüz sayesinde üye firmaların kurumsal web sitelerine ekleyebilecekleri, buradan ilanlarını verip, başvuru kabul edebilecekleri, özgeçmiş ve mülakat yönetimi yapabilecekleri hazır servisler sunmaktadır.

Değerlerimiz

İş arayanlar, işverenler ve nihayet toplumun geneli üzerinde önemli etkileri olan istihdam konusunda firma, kurum ve adaylara gerçek anlamda yardımcı olmaktadır. Sahip olduğumuz değerler; çalışma tarzımız, bilgi ve davranışlarımızın temelini oluşturmaktadır. Bu değerler:

Azim: Sonuç odaklı bir firma olarak sürekli başarının peşindeyiz. Müşterilerimiz ve tüm toplumun faydasına olan doğru adayı doğru işle buluşturabilmek için azimle çalışmaktayız.

İyi ilişkiler: İşimiz insanlarla olduğundan çalıştığımız herkesle iyi ilişkiler kurmak birinci önceliğimizdir. Dolayısıyla, iş ve özel yaşam kalitesini artıracağından işe uygun aday bulmak için uğraşıyoruz.

Araştırmacı: İnsanlar ve iş dünyasında olup bitenleri anlama konusunda çok meraklıyız. Bu da bize çalışanların kurum kültürüne nasıl uyum sağladıkları ve tam performanslarını nasıl yansıtabildiklerini anlamamıza yardımcı olmaktadır.

İnsan odaklılık: İnsanı esas alan yönetim anlayışımız markamızı doğurmuştur.

İş İlkelerimiz

Başarımızın kaynağı paydaşlarımızın (hissedarlar, çalışanlar, müşteriler, iş ortakları ve tedarikçiler), kurum ve kuruluşlar ile toplumun bize duyduğu güvendir.

Tüm yönetici ve çalışanlarımızı bağlayan bu iş ilkeleri yasal yükümlülüklerin ötesinde, toplumla ilişkilerimizin temelini oluşturmaktadır.

Ticari kaygılar: Biz kar amacıyla faaliyet gösteren ticari bir işletmeyiz ama ticari kararlar verirken, bu kararların toplum ve çevre dâhil paydaşlarımıza olacak etkisini göz önünde bulunduracağız.

Müşteriler: Müşterilerimizin başarısı doğru çalışanlara dayandığından onlara en iyi hizmeti vererek en iyi sonuçları almayı hedefleyeceğiz. Bize duyulan güvenin farkında olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını tam olarak anlayıp onlara başarıyı getirecek en uygun çözümleri sunacağız.

Adaylar: İnsanlara iş bulmanın profesyonel yaklaşım ve özen gerektirdiğinin bilincindeyiz. İş arayanların beklenti ve hedeflerini dikkate alarak uygun müşterilerimizle buluşturma ve tüm bunları gizlilik prensiplerine riayet ederek yapmaya gayret edeceğiz.

İletişim: Çalışanlarımız müşteriler, adaylar, iş ortakları, tedarikçiler, kamu ve yerel yönetimlerle gizlilik ilkeleri ve yasal çerçeveye bağlı kalarak şeffaf ve dürüst bir iletişim kuracaklardır.

Çalışanlar: Firmamızda sektörün en yetenekli elemanlarını çalıştırmak için uğraşıyoruz. Personelimiz arasında çeşitlilik ve fırsat eşitliliğini sağlamak ve eğitim ve geliştirme ile tam potansiyellerine ulaşmalarını teşvik edeceğiz.

Çevre ve tasarruf: İşlerimizi artan bir sürdürülebilirlik tavrıyla yerine getirme kararlılığındayız.

Toplum: Bireylere iş bularak sağladığımız faydanın aynı zamanda toplumun da yararına olduğuna yürekten inanıyoruz. Bunun yanında gönüllü çalışmalar ve yardımlar ile içinde yaşadığımız topluma katkı sağlamaya devam edeceğiz.