İnsan Kaynakları Çözümleri

İletişim

İnsan kaynakları çözümlerinden bahsedebilmek için karmaşıklığı tanımlamamız gerekir. “Kağıt üzerinde” işe alım ve süreç yönetimi ile iş dünyasının vazgeçilmezi olan insan kaynakları, teknolojinin gelişmesi ile yoluna word, e-posta, telefon vb. araç ve uygulamalarla devam etti. Ancak belki de son 5 yılda yaşanan dijitalleşme, insan kaynakları alanını da etkisi altında aldı. İnsan kaynaklarının operasyonel destek birim olmasından, kurumun stratejik ortaklığına adım atması ve dijitalleşme ile birlikte kullandığı tüm araçlar neredeyse değişti ve sadece insan kaynakları alanına özgü araçlar tasarlandı.

Sadece kağıttan değil zamandan da tasarruf edin

Word ile kağıttan tasarruf eden insan kaynakları, alanındaki yeni uygulamalar sayesinde sadece kağıttan değil, maliyetten, zamandan da tasarruf sağlıyor. İnsan Kaynakları alanının tüm süreçlerini kolaylaştıran bu dijital tasarımlar alanın çözüm ortağı olarak günümüzde yerini alıyor.

Çözüm ortağınız HRPeak®

Bu çözüm ortaklarının en başında İK çalışanlarını kağıt CV’lerden kurtaran dijital alt yapılar yer alıyor. Empatik’in geliştirmiş olduğu İnsan Kaynakları Çözümü olan HRPeak® sayesinde kurumunuz iş ilanlarını kendi web sitesi üzerinde çıkabiliyor ve pozisyonlara başvurmak isteyen adaylar CV’lerini HRPeak® sistemi üzerinden oluşturabiliyor.

Bürokrasiyi azaltın işinizi kolaylaştırın

İnsan Kaynakları Çözümü HRPeak® ile her özgeçmiş kaynağını ayrı ayrı yönetebilir ve yetki düzeylerinin manuel olarak atanması aracılığı ile kurum içindeki bürokrasi azaltabilirsiniz. Böylece işe alımındaki karmaşık onay süreçlerini sistematize ederek kolaylık sağlayabilirsiniz.

CV’leri kategorize edin

İşe alım sürecinde adaya gönderilen SMS’ler, e-postalar atanan değerlendirme araçları gibi tüm detayları tek bir sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Sistemdeki yazılı formattaki tüm verilere ‘arama’ butonu sayesinde vakit kaybetmeden anında ulaşabilirsiniz. Filtreleme özelliği ile adayları yaş ve cinsiyetlerine göre ayırabilir, unvan ve meslek gruplarına göre kategorize edebilirsiniz.

İşe alımınız ‘akıllıca’ olsun

Video mülakat uygulamaları aracılığı ile adayları yüz yüze görüşmeye davet etmeden önce yakından tanıyıp ön elemeye tabi tutmanız mümkün. İşe alım sürecinde her aday için yapılan ortama 30-60 dakikalık görüşmelerinizi sektörün ilk akıllı video mülakat uygulaması HRWin ile en aza indirebilir, sadece pozisyona en uygun adayı görüşmeye çağırabilirsiniz.