İnsan Kaynakları Programı

İletişim

İnsan kaynakları programı ve uygulamaları işe alım sürecinin kolaylaştırılmasıyla kalmayıp kurum için en doğru adayı belirlenmesinde de yardımcı oluyor. Önceleri kurumlarda Personal Departmanı olarak yer alan insan kaynakları, edindiği “stratejik ortak” misyonu ile artık daha fazla sorumluluk alanına sahip. İnsan kaynaklarının görev alanın genişlemesi ile işe alım süreçlerinden çalışanların özlük bilgilerine, yetenek yönetiminden otomatik hatırlatmalara kadar alanın çalışanlarının işini kolaylaştıracak insan kaynakları programlarına ihtiyaç duyuldu.

Raporlar Artık Dijital

Geliştirilen çeşitli insan kaynakları uygulamaları sayesinde işe alım süreçlerinde adayların özgeçmişinin dijital ortamda oluşturulması, mülakata alınan adaylarla ilgili görüşlerin dijital ortamda not olarak tutulması ve diğer tüm detaylar dijital alana taşınarak raporlanabilir hale getiriliyor.

“Kağıt” Üzerinde Değerlendirmeyin

Empatik İnsan Kaynakları tarafından geliştirilen HRPeak® uygulaması ile adaylarınızı kağıt üzerinde değil dijital ortamda değerlendirin. İşe alım odaklı bir insan kaynakları uygulaması olan HRPeak®, anlaşılır, etkin ve bütüncül bir yapıya sahiptir. Kurumların web sitelerine entegre edilen uygulama aracılığı ile işe alım süreçlerinde şirketler aday başvurularını kendi internet sitesi üzerinden alabiliyor.

Ayrıntıları HRPeak® ile Takip Edin

İlanı gören adaylar özgeçmişlerini kısa sürede oluştururken insan kaynakları departmanınız her özgeçmiş kaynağını ayrı ayrı yönetebilir. Adaylara atanan SMS, e-posta ve değerlendirme araçlarına dair sonuç ve geri dönüşleri en ufak ayrıntısına kadar HRPeak® uygulaması üzerinden takip edebilirsiniz. Filtreleme özelliği sayesinde adayları yaş ve cinsiyetlerine göre ayırabilir, unvan ve meslek gruplarına göre kategorize edebilirsiniz. Kurumunuzdaki açık pozisyonların kapanma sürelerini de raporlayabilirsiniz.

Sorularınız Adaya Özel

Empatik, Online Assessmet Center çatısı altında bulunan sektörün ilk akıllı video mülakat uygulaması HRWin® aracılığı ile geleneksel görüşmelerde 1 aday için yaklaşık 30 dakika harcadığınız zamanı 5 dakikaya indirebilir ve daha çok adayı iş görüşmelerine katabilirsiniz. Adaylar, insan kaynakları uzmanınızın önceden sisteme yüklediği mülakat sorularını kendilerine SMS ve e-posta ile gönderilen linki tıklayarak istediği zaman ve yerde cevaplar. Teknik soru havuzu ve insan kaynakları uzmanınızın hazırladığı sorular dışında da uygulamanın akıllı özelliği olan HRPeak® ve kişilik envanteri PiT® entegrasyonu ile adaya özgü sorular da yöneltebilirsiniz.