Seçme ve Yerleştirme Danışmanlığı

İletişim

Uygun çalışanı sizin için bulalım

İhtiyaç duyduğunuz açık pozisyonlar için seçme ve yerleştirme danışmanlık hizmeti, alanında uzman ekip tarafından titizlikle yapılmaktadır. “Etik Sözleşme” ve “Danışmanlık Sözleşmesi” karşılıklı imzalandıktan sonra, yenilikçi hizmet içeriği ve kapsamıyla, doğru adayları, en kısa zamanda size sağlayabilmemiz için süreçlerimiz aşağıdaki şekilde işlemektedir;

Dijital Etkileşim

Seçme ve Yerleştirme Danışmanlığı hizmetimizde süreci daha hızlı ve etkin bir şekilde tamamlayabilmek için müşteri firmalarımız online olarak aday durum takibi gerçekleştirebilmektedir. Empatik.com da adınıza açılan müşteri hesabında firma yetkilileri yönlendirilen adayların raporlarına, online değerlendirme merkezi sonuçlarına ulaşabilmektedir. Raporlar üzerinden adayları yorumlayabilir, olumlu ya da olumsuz süreci sonuçlandırarak aday görüşmelerini sistem üzerinden takip edebilir. Empatik-Aday-Firma arasındaki ilişki sürecini sistem üzerinden etkileşimli ve etkin bir şekilde yöneterek olabildiğince kısa zamanda Firma’nın en uygun adayı işe almasını sağlar.

Müşteri firma yeni pozisyon taleplerini kendi hesabı üzerinden oluşturarak pozisyon sürecinin her aşamasını takip edebilir, yönetebilir.

Sistem ilişkinin her aşamasında kurumunuzu daha iyi tanıyarak ve sistemde var olan ya da yeni gelen özgeçmişlerden Firmaya uygun olan adayları isteğe bağlı olarak Müşteri Firmaya otomatik olarak önerebilir.

1. Ön Talep Formunun Doldurulması

İhtiyaç duyduğunuz pozisyonlarla ilgili kriterleri ve aranan nitelikleri ayrıntılı ve eksiksiz bir şekilde “Talep Formu” na doldurabilirsiniz. Uzman ekibimiz iletişime geçerek istenilen yetkinliklere en uygun aday araştırması için sürece başlar.

2. İlan Yayınlanması ve Aday Havuzunun Oluşturulması

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda çeşitli kariyer portalleri ve Empatik aday ağını kullanarak size en uygun adaylar bulunur.

3. Online Değerlendirme Merkezi Süreçleri / Hrwin - PiT® - Sınavlar ve Testler

Adaylar görüşmeye gelmeden önce Online Değerlendirme Merkezi süreçlerine dahil edilir. Bu süreçler sayesinde adayın değerlendirme verileri müşteriye sürülür. Başlıca online değerlendirme araçlarımız;

 • PiT® – Personality Item Test

  Türkçe hazırlan bir kişilik envanteri olup, anlam kaybı ve kültür karmaşası içermemektedir. 80 sorudan oluşan bu sorular iş hayatına dair 20 farklı sıfatın değerlendirilmesini sağlar. Bunun yanı sıra adayın kendini değerlendirmesi sağlanarak “Kişisel Algı Profili ve Onurlandırdığı Değerleri” ölçümlenir. Envanterin kendi içindeki tutarlığına dair bilgi verilir. Bütün veriler müşteriye online ortamda detay ve özet rapor olarak sunulur.

  Detaylı bilgi için PiT® sayfasını inceleyiniz.

 • HRWin – Akıllı Video Mülakat Uygulaması

  HRWin sayesinde pozisyona ve kuruma özgü soru setleri hazırlanarak adaylar ön eleme sürecine tabii tutulur. Video mülakat uygulaması HRWin, sektördeki rakiplerinden farklı olarak yetkinlik havuzunda belirlediğiniz sorulardan rastgele, PiT’deki verilere göre veya özgeçmişten soru çekebilir. Bu yönüyle HRWin, akıllı video mülakat teknolojisi ile müşterilerini tanıştırmaktadır.

  HRWin uzak lokasyonda bulunan adaylara mekân kısıtlaması olmadan online değerlendirilme sağlar. Değerlendirmeyi yapacak kişi istediği an, istediği yerde mülakatı değerlendirebilir ve tekrar tekrar izleyebilir.

  Detaylı bilgi için HRWin sayfasını inceleyiniz.

 • Testler ve Sınavlar

  C# ve SQL adaptif sınavları ile hem çoktan seçmeli hem de manuel kod yazımına dayalı sorular adaylara sorulur. Ayrıca; genel kültür ve genel yetenek sınavları da müşterinin talepleri doğrultusunda adaylara uygulanır.

  Detaylı bilgi için Genel Yetenek Sınavları sayfasını inceleyiniz.

  Dil sınavları sistem içerisinde İngilizce ve Arapça olmak üzere iki ayrı dilde adaptif olarak bulunur, adayların verdiği cevapların doğruluğuna göre soru sorularak test sonucunda adayın seviyesi verilir.

4. Yetkinlik Bazlı Mülakat Süreci

Pozisyona özgü belirlenen yetkinlikler göz önüne alınarak soru setleri oluşturulur. Görüşmeye gelen aday mesleki ve kişisel yetkinlikleri üzerinden değerlendirilir.

5. Kısa Liste Adayları

Görüşülen adaylar arasında pozisyona en uygun adaylar değerlendirme merkezi sonuçlarıyla birlikte yönlendirilir. Firma yetkililerini değerlendirmesi beklenir. Sonuç olumluysa istihdam aşamasına geçilir, uygun aday temin edilemezse ön talep formunun yeniden değerlendirilmesiyle süreç tekrar edilir.

6. İstihdam

İşe yerleştirilen adaylara Empatik tarafından 2 ay boyunca istihdam garantisi sağlanır. 2 ay içerisinde işten ayrılan aday yerine aynı niteliklerde yeni aday yönlendirilir.

Diğer Hizmetler

 • Toplu İşe Alım Projeleri

  Toplu işe alım projelerinin en kritik süreci yüksek yoğunluktaki başvurulardır. Empatik Proje ekibi ve firma yetkilileri ile ortak çalışarak adayların en kısa sürede ve en doğru şekilde değerlendirilmesini sağlar. Online Değerlendirme Merkezi sayesinde kısa sürede aday veri tabanının; kişilik envanteri, genel yetenek ve genel kültür puanı, dil seviyesi ve video mülakatı gibi veriler müşteriye sunulur. Empatik İnsan Kaynakları kuruma özgü süreçler tasarlar ve dijital alt yapısı üzerinde proje bazlı çalışmalar yürütür. Kuruma ait kariyer sayfası ve işe alım süreçleri oluşturularak kurum imajı desteklenir.

 • Outsource Süreçler

  Dış kaynak kullanımı maliyeti azaltmak ve zamanı etkin kullanmak için önemlidir. Empatik maliyetleri azaltmak ve sizlere rekabet avantajı sağlayabilmek için doğru yetkinliklere sahip adayları sizin adınıza seçerek istihdam etmektedir. Böylece Empatik sizlerle yasal riskleri paylaşarak finansal kaynakları optimum düzeyde kullanmanızı sağlar.

Danışmanlık hizmeti almak için tıklayınız